Bratislavký nárez (Amatérske rockové skupiny 80. rokov)

Zmapovanie hudobného diania v bratislavskom hudobnom podsvetí 80. rokov. Snahou tejto knihy bolo oživenie genius loci bratislavskej rockovej scény.  Pôvodne vzniklo na základe CD kompilácie – ktorá sa nahrávala v štúdiu Peciho Uherčíka, kapely sa opäť zišli v starých zostavách.

V jednej z nich bol Vladimír Filo, ktorého nadšenie pre tento projekt sa preklenulo aj do literárnej podoby, textovo obrazová encyklopédiu. V nej sa nachádzajú prevažne amatérske ale aj profesionálne kapely v zmysle bluesu, hard rocku a heavy metalu. Tridsať dva profilov a pútavo napísané životopisy a ich vznik, zánik, dochované nahrávky, ako aj plagáty k ich koncertom. Zvlášť sú tu osobnosti, ktoré vzišli z rockového podhubia (Peci Uherčík, Temo Černák, Marian Greksa, Braňo Špaček a ďalší) a zapríčinili sa o rozvoj rockovej hudby. Mnohí z nich sa presadili aj profesionálne. Ich spomienky. Ako sa vyrábali gitary, basgtitari či aparatúry- okienko výrobcov z tohto obdobia.

Vyvrcholením bol veľký koncert Poďme Bratia do Randalu (podľa vzoru knižky Slovenský bigbít), kde sa zišli mnohé už neexistujúce kapely na svojej derniére. Práve tam sa mnohé rozlúčili až po rokoch.

 

l78244

 

Tiež sa vám može páčiť...

Pridaj komentár